Náš příběh

Teta Hana

Vážení a milí návštěvníci Kavárny U tety Hany!

Dovolujeme si Vás pozvat do naší rodinné kavárny, kterou najdete v srdci Vysočiny, přesněji řečeno v centru turistického města Žďár nad Sázavou. Naše kavárna nese název Cafe U tety Hany. A není to TETA jen tak ledajaká. Tento název nám vymyslela hvězda českého šansonu, paní Hana Hegerová, se kterou jsme měli tu čest se přátelit po mnoho krásných let.
A tak zasvěcené vyznavače umění paní Hany nepřekvapí, že kavárna se nese v duchu retro časů, prostoupených jazzem, blues a další skvělou muzikou, která ke správné kávě, drinku, či dezertu patří. Vše umocňují černobílé fotografie paní Hany Hegerové na stěnách.

Zdroj dynamické sekce: Interier (Fotogalerie)

Vedle klasického kavárenského menu, včetně zde vyrobených skvělých dezertů, chuťovek a široké nabídky nápojů, nabízí i vlastní dramaturgické pořady, a to jak hudební, tak literární, či nejrůznější besedy a setkání se zajímavými osobnostmi. Dále se zaměřujeme na tematické gastro večírky, ochutnávky a vše, co z našeho prostoru dělá zázemí pro tradiční a netradiční setkání dobrých lidí, kteří umí žít. Náš podnik má dopoledne charakteristickou atmosféru prvorepublikové kavárny, která se odpoledne mění v kavárnu společenskou, kde vedle kávy a dezertů přichází na řadu posezení u vína, Plzeňského Prazdroje s nabídkou sladkých i slaných malých jídel a chuťovek na grilu, až po večerní „barovou“ atmosféru s dobrými míchanými drinky, karibskými rumy, prostě vším, co ke správnému večírku patří. V létě pak vedle samotné kavárny můžete posedět na venkovní zahrádce, která funguje často až do prvního sněhu. A pokud vám bude na zahrádce zima, můžete se zabalit do dek, které jsou vám k dispozici.


Vážení a milí přátelé,
bude nám ctí, když i vy se stanete součástí „partičky,“ která se ráda schází v Cafe U tety Hany!
A budeme se na vás těšit každý den!